X

Participant account

Partners

main » Результаты » Bukovel Endurance 55 KM Trail

Bukovel Endurance 55 KM Trail

Detailed information about the event

Bukovel Endurance Ultratrail is a race among men and women organised by the Bukovel resort and Endurance School to be held on 16-17 of September 2017.
Organizer:Bukovel, Postmen, Олексій Прокопенко (Endurance School), Олександр Олівсон (Travel Extreme)
Site:https://bukovel.com/media/lp/sportweekends/
Registration:закінчено
Date:17 September 2017
Time:04:00
City:Буковель
Location:
Sports:
Disciplines :55 км (ENDURANCE RACE)
20 км (BUKOVEL RACE)
10 км (BEGINNER RACE)

Bukovel Endurance Ultratrail is a race among men and women organised by the Bukovel resort and Endurance School to be held on 16-17 of September 2017.

Competitions consist of 3 races:

- Endurance Race (55 km / vertical gain 3500 m / 12 hours)
- Bukovel Race (20 km / vertical gain1200 m / 5 hours)
- Beginner Race (10 km / vertical gain 750 m / 3 hours и)

Register with 50% discount until 1.04.17!

Are you ready to accept the mountains’ challenge?

Participant’s starting package includes:
- starting number
- finisher’smedal
- cup (for winners of the competition)
- amazing pictures taken by the best photographers in Ukraine
- traditionalBanoshParty;
- incredible atmosphere of competition!
- gifts from sponsors
- water, tea, crackers etc.
- duty and service of a coach ambulance

(participant’s package may change depending on the sponsors of the competition)

Competition schedule:

16 of September 2017:
11:00 – Registrationofparticipants
15:00 – Grandopening 
16:00 – BanoshParty

17 of September 2017:
4:00 – Start of Endurance Race 
7:00 – Start of Bukovel Race
11:00 – Start of Beginner Race 
12:00 – Closure of Bukovel Race
14:00 - Closure of Beginner Race 
16:00 - Closure ofEndurnce Race 
17:00 – Rewarding

September is the Sport Weekends Season!

Train and compete in Bukovel!

Follow the updates!

Organizer Contacts:

[email protected]

+380505556633

Victoria Spivakovska

Results

View the chart 55 км (ENDURANCE RACE)
Results
МісцеІм'яНомерFinishЗагальний часГруппаМісце у групі
1Sapiga Sergii3108:02:0008:02:00М: 40 - 491
2Tkachuk Andrii108:20:0008:20:00М: 30 - 391
3ROMANKO Serhii1409:49:0009:49:00М: 40 - 492
4Batasiuk Krystyna3309:49:0009:49:00Ж: 30 - 391
5Bodnar Dariia2909:58:0009:58:00Ж: 30 - 392
6Павлов Максим3210:31:0010:31:00М: 30 - 392
7Жизняков Олег2311:45:0011:45:00М: 30 - 393
8Verhun Artem2711:45:0011:45:00М: 30 - 394
9Okhrimenko Roman912:01:0012:01:00М: 18 - 291
10Дименко Сергій2812:11:0012:11:00М: 30 - 395
11Danyliuk Anastasiia712:12:0012:12:00Ж: 18 - 291
12Павличенко Костя2612:20:0012:20:00М: 30 - 396
13Leoshko Georgii2112:44:0012:44:00М: 30 - 397
14Кулагін Максим3512:44:0012:44:00М: 30 - 398
15Leoshko Ilya2012:44:0012:44:00М: 30 - 399
16Kryliuk Artem1212:47:0012:47:00М: 18 - 292
17Чегорка Віталій613:24:0013:24:00М: 30 - 3910
18Чегорка Богдан813:24:0013:24:00М: 18 - 293
19Bychenok Pavlo213:36:0013:36:00М: 40 - 493
20Шурубор Татьяна2514:56:0014:56:00Ж: 40 - 491
21Filatova Nataliia1015:14:0015:14:00М: 30 - 3911
22Slipets Oleksandr415:26:0015:26:00М: 30 - 3912
23Зарембський Юрій1615:29:0015:29:00М: 18 - 294
24Бунин Дмитрий1715:45:0015:45:00М: 30 - 3913
View the chart 20 км (BUKOVEL RACE)
Results
МісцеІм'яНомерFinishЗагальний часГруппаМісце у групі
1Чмель Cергій22302:01:0002:01:00М: 30 - 391
2Pylypiv Ihor22002:15:0002:15:00М: 18 - 291
3Должиков Глеб22502:18:0002:18:00М: 30 - 392
4Малежик Дмитро21402:23:0002:23:00М: 30 - 393
5Пашко Василь23102:33:0002:33:00М: 30 - 394
6Fomishkin Nick20302:34:0002:34:00М: 18 - 292
7Гусынина Наталия22202:39:0002:39:00Ж: 30 - 391
8Козій Максим22802:45:0002:45:00М: 30 - 395
9Чумаченко Надія21002:50:0002:50:00Ж: 18 - 291
10Polguy Artur20502:51:0002:51:00М: 30 - 396
11Свидрик Данил21502:53:0002:53:00М: 30 - 397
12Свиридюк Михайло23302:53:0002:53:00М: 18 - 293
13Шубін Юрій21102:54:0002:54:00М: 30 - 398
14Шевченко Юрий22102:55:0002:55:00М: 40 - 491
15Хахалина Александр21702:59:0002:59:00М: 30 - 399
16Сучалкін Вадим21802:59:0002:59:00М: 40 - 492
17Могир Дмитрий22602:59:0002:59:00М: 30 - 3910
18Stepovyk Volodymyr23203:04:0003:04:00М: 40 - 493
19Ющенко Елена22703:06:0003:06:00Ж: 30 - 392
20Гарбарук Максим20403:07:0003:07:00М: 18 - 294
21Лапицький Тарас23003:09:0003:09:00М: 18 - 295
22Федорищев Сергій21203:09:0003:09:00М: 40 - 494
23Salov Kostiantyn20903:10:0003:10:00М: 30 - 3911
24Куц Вячеслав21603:13:0003:13:00М: 30 - 3912
25Patiiuk Ihor20603:21:0003:21:00М: 30 - 3913
26Андрій Лазорко21903:21:0003:21:00М: 30 - 3914
27Kyslyi Roman20803:25:0003:25:00М: 18 - 296
28Левицький Юрій23403:42:0003:42:00М: 40 - 495
29Shevchuk Viktor20703:50:0003:50:00М: 30 - 3915
30Польща Максим21303:55:0003:55:00М: 30 - 3916
31Suranova Olga22905:25:0005:25:00Ж: 30 - 393
View the chart 10 км (BEGINNER RACE)
Results
МісцеІм'яНомерFinishЗагальний часГруппаМісце у групі
1Борис Андрiй41301:10:0001:10:00М: 30 - 391
2Волощук Ярослав41001:31:0001:31:00М: 30 - 392
3Zavediuk Tetiana41201:40:0001:40:00Ж: 30 - 391
4Мартинов Юрій41501:46:0001:46:00М: 30 - 393
5Пєшков Олексій41402:08:0002:08:00М: 30 - 394
6Смирнова Олеся41802:18:0002:18:00Ж: 30 - 392
7Мартинець Костянтин41702:27:0002:27:00М: 30 - 395
8Ковальова Юлія41602:52:0002:52:00Ж: 30 - 393
9Котляров Евгений40402:59:0002:59:00М: 30 - 396
10Абрамова Алина40302:59:0002:59:00Ж: 30 - 394
11Savruk Yuri40803:50:0003:50:00М: 40 - 491
12Savruk Larisa40904:28:0004:28:00Ж: 40 - 491
13Боднар Роман41104:28:0004:28:00М: 40 - 492